Smagfuld farvekombination med rosa og eg
I forbindelse med den gennemgribende renovering af familiens hus fra 1927 har Lars Hugo, indehaver af Tvis Køkken Holbæk Odsherred, også moderniseret badeværelset med sans for æstetik og sammenhæng.
- Hjemme hos
- Lars Hugo
- Badserie
- Harmoni Eg
Indretningen tager afsæt i den samme serie, Harmoni Eg, som går igen i både køkken og de øvrige badeværelser – og skaber dermed en rød tråd gennem hele huset. Egetræet er valgt for dets varme udtryk og fordi det passer naturligt ind i husets oprindelige stil.
- Farve / variant
- Natur Eg
- Armatur
- Noba W4
- Greb
- Dot greb
- Bordplade
- Marmorline
- Spejl
- Cassøe
velvalgte detaljer
Et roligt og smagfuldt udtryk
Den rosa glasvask tilføjer et blødt og smukt modspil til træ og messing. Den er ikke kun dekorativ, men også praktisk: let at rengøre og uden behov for vedligeholdelse. Kombinationen af rosa nuancer, egetræ og messingdetaljer giver rummet et roligt og smagfuldt udtryk med personlighed og varme.

indretning








